Naše produkty

Dodávateľ obalových materiálov a páskovacej techniky.

Viazacie pásky a spony

V našej ponuke nájdete široký sortiment viazacích páskov, ktoré sú ideálne pre rôzne typy balenia a zabezpečenia tovaru. Ponúkame viazacie pásky z rôznych materiálov, vrátane PP (polypropylénové), PET (polyetylénové), PES (polyesterové) a oceľové, aby sme vyhoveli rôznym potrebám a požiadavkám našich zákazníkov. Naše viazacie pásky sú vysoko odolné voči nárazom a poskytujú vynikajúcu pevnosť pri zviazaní, čo zabezpečuje, že váš tovar zostane bezpečne a pevne zviazaný počas celého procesu prepravy a distribúcie. Okrem toho ponúkame aj rôzne typy spon, ktoré sú navrhnuté tak, aby zabezpečili rýchle a efektívne zatváranie páskov bez potreby použitia nástrojov. Prezrite si našu kompletnú ponuku a nájdite ideálne viazacie pásky a spony pre vaše konkrétne potreby a aplikácie.

obr. produktu

PP (polypropylénová) páska

Viazacia (polypropylénová) PP páska je veľmi ľahká a vyniká vysokou pevnosťou. Ďalšou výhodou je jednoduchá manipulácia a v neposlednom rade aj nízka cena. Spoj je možné urobiť viacerými spôsobmi : kovovou (plechovou), drôtenou alebo plastovou sponou pomocou ručných páskovačov. PP pásky je možné spojiť zvarom pomocou automatických páskovačov. Viazacia PP páska sa dobre prispôsobuje tvaru páskovaného predmetu. Pre zabezpečenie dokonalej ochrany hrán predmetu Vám odporúčame ochranné hrany ( v podobe plastových alebo papierových rohovníkov, prípadne penové hrany) . Odpad z použitých pások je ekologicky neškodný a úplne recyklovateľný.

obr. produktu

PET (polyesterová) páska

Viazacia (polyesterová) PET páska sa používa na páskovanie ťažších predmetov, tam kde už pevnostne nestačí PP páska. PET páska sa používa aj ako náhrada za oceľovú pásku. Výhodou je nižšia cena oproti oceľovej páske – s úsporou až 50 %. PET pásky nehrdzavia, majú modul pružnosti, čím dokážu lepšie zvládať dynamické pohyby počas prepravy tovaru. Páska sa po zapáskovaní dá opakovane dotiahnuť, čo má význam najmä u tovarov kde sa mení objem tovaru (drevo, sypké materiály, ap.). Najčastejšie sa využíva v drevospracujúcom, stavebnom, hutníckom priemysle a v mnohých ďalších odvetviach.

obr. produktu

PES (textilná) páska

PES pásky sa používajú na balenie obzvlášť ťažkých predmetov. Úplne nahrádzajú oceľovú pásku. Používajú sa hlavne v kovovýrobách, strojárenských a drevospracujúcich firmách. Veľké využitie majú aj pri upevňovaní nákladu o železničný vozeň napr. guľatiny, reziva, kontajnerov. Textilné pásky sú mäkké, nepoškodzujú balený materiál, ktorý je povrchovo upravený. Spoj sa robí cez samosvorné drôtené spony. Pásky sa dajú doťahovať a majú až 10 % modul pružnosti.

obr. produktu

Oceľové pásky

Oceľová páska, nazývaná aj cyklopáska sa používa v prevažnej miere na páskovanie ťažkých predmetov na paletách, oceľových konštrukcií, stavebného materiálu a podobne. Spoj je možné urobiť prelisovaním alebo sponou. Na oceľovú pásku sa používajú ručné alebo pneumatické páskovače, ktoré taktiež máme v ponuke. Ponúkame na požiadanie aj čierne lakované, termický modrené a pozinkované oceľové pásky.

obr. produktu

Drôtené fosfátované a galvanizované spony

Uvedené spony sa používajú pri práci PP, PET a PES páskami. Sú vyrobené z pevného pružného oceľového drôtu. Povrchovo sú upravené fosfátovaním príp. galvanizovaním (proti korózna povrchová úprava). Výhodou tohto spoja je možnosť opätovného dotiahnutia pásky. Spony sa dajú použiť aj opakovane. Drôtené fosfátované spony ponúkame v rozmere 9,13,16,19,25,35 mm. Drôtené galvanizované spony ponúkame v rozmere 13,16,19,25 mm.

obr. produktu

Plechové spony

Plechové spony slúžia na vytvorenie spojenia pri páskovaní s viazacími páskami ako sú PP, PET pásky a taktiež oceľové pásky.

obr. produktu

Plastové spony

Spony z plastu poskytujú rovnaké využitie ako ostatné spony na páskovanie PP páskou v šírke 12-16 mm. Používajú sa pre úväzy, kde sa kladie dôraz na to aby spona nepoškriabala alebo inak nepoškodila balený materiál a taktiež nie je potrebná veľká pevnosť spojenia. Spony sa dajú použiť aj opakovane.

obr. produktu

Kartonážne spony

Spony kartonážne 35x18 sa používajú do ručných a pneumatických sponkovačov na výrobky z vlnitej lepenky (5-vlnné pevné krabice).